poniedziałek, 7 listopada 2011

Krzyżówkowy konkurs o lekach i zdrowiu

7 listopada przeprowadziłyśmy konkurs dla klas II i III w ramach wspomnianej wcześniej kampanii Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego: „LEKkomyślność bez recepty TEŻ UZALEŻNIA”. Był on  przeznaczony był dla trzyosobowych zespołów reprezentujących klasy, polegał na rozwiązaniu krzyżówki związanej tematycznie z założeniami akcji, według wzoru podanego na stronie organizatora  (http://www.lekkomyslnosc.wzp.pl)  w zakładce „Narzędzia kampanii”. Wygrała klasa IIIb. Gratulacje!
Poniżej prezentujemy właściwie rozwiązaną krzyżówkę.


1.    Każda substancja, niezależnie od pochodzenia, wprowadzana do organizmu w celu osiągnięcia       pożądanego efektu terapeutycznego, lub w celu zapobiegania chorobie, często podawana w ściśle określonej dawce.
2.    Przyjmowanie leków bez zalecenia lekarza.
3.    Odmierzona ilość leku.
4.    Miejsce, w którym sprzedaje się leki, środki opatrunkowe, artykuły sanitarne itp.
5.    Odstępstwo od pełni zdrowia organizmu.
6.    Biochemiczny proces przemiany leków w wątrobie.
7.    Lekarstwo inaczej.
8.    W zasadzie nieograniczona, dotyczy leków bez recepty.
9.    Inaczej nałóg.
10.    Oddziaływanie na siebie osób, przedmiotów, zjawisk lub leków.
11.    Należy ją przeczytać przed użyciem leku.
12.    Inaczej problem zdrowotny.
13.    Nagła, poważna niewydolność krążenia, może być spowodowana zażyciem leku.

Brak komentarzy:

O NAS

Jesteśmy wolontariuszami, Gimnazjum nr1 im. w Złocieńcu. Działamy w składzie:A. Kmiecik, P. Popłońska, W. Zybała, I. Raczyc, P. Łukaszewska, I. Krzemiński pod opieką p.M. Klimczak i p.A Lipskiej. Realizujemy zadania, które przedstawiają naszym rówieśnikom skutki używania środków psychoaktywnych. Mamy nadzieję, że dzięki nam młodzież nauczy się podejmować właściwe decyzje, a w obliczu trudnych wyborów będzie umiała zaprezentować asertywną postawę na korzyść swojego zdrowia. Zależy nam również na tworzeniu przyjaznej atmosfery w szkole, chętnie udzielamy pomocy koleżeńskiej, a w razie potrzeby służymy dobrą radą. Jeżeli borykasz się z jakimś problemem, chcesz z kimś porozmawiać, masz sugestie dotyczące naszej działalności lub chcesz do nas dołączyć-zapraszamy! Spotykamy się w czwartki w godz. 14.30-16.30 w sali nr 8(świetlica). Można się z nami kontaktować również mailowo. Nad naszymi działaniami czuwają, a w razie potrzeby pomagają: P.B. Głowacka-Pełnomocnik Burmistrza ds. profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom w zakresie alkoholizmu i narkomanii, P.A. i W. Blichowscy- specjaliści ds. uzależnień, od wielu lat zajmujący się programami profilaktycznymi wśród młodzieży.